سخنرانی دکتر سیدرضا صالحی امیری در مجمع عمومی سالیانه انجمن علمی مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی ایران

دکتر سیدرضا صالحی امیری روز چهارشنبه در مجمع عمومی سالیانه انجمن علمی مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی ایران، اعضای این انجمن را خانواده بزرگ مدیریت فرهنگی معرفی کرد که برای دل تکانی در آستانه نوروز گردهم آمده‌اند.

وی  با بیان اینکه همه چیز جز دانش و آگاهی فانی است، غرور و نخوت را نشانه بی سوادی افراد دانست و گفت: انسان‌های بزرگ همواره پربار و متواضع هستند.

وی ضمن قدردانی از اعضای این انجمن که طی دو سال و نیم گذشته برای تعالی آن تلاش کرده‌اند افزود: هدف اصلی از آغاز به کار این انجمن، ایجاد فضای همدلی، همگرایی و هم اندیشی بود.

مشاور رییس جمهوری اظهار داشت: آموزش پایان کار انسان‌های فرهیخته نیست بلکه باید آغازی برای فعالیت‌های فرهنگی باشد و مجموعه این فعالیت‌ها می‌تواند در قالب پژوهش، همایش و کارگاه‌های آموزشی تعریف شود.

صالحی امیری، با تاکید بر بازیابی هویت انجمن یاد شده در سال 95 اضافه کرد: اندیشگاه فرهنگی کتابخانه ملی طی سال به طور رایگان میزبان نویسندگان، شعرا و فرهیختگان است و تاکنون 351 برنامه از ابتدای سال 94 برگزار کرده از این رو می‌توان از ظرفیت این مکان برای فعالیت‌های پژوهشی و فرهنگی بهره برد.

وی اظهار امیدواری کرد: انجمن علمی مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی ایران تبدیل به نماد و یک نمونه مدنی علمی اثربخش در سطح ملی شود.

به گفته صالحی امیری، در این انجمن سلسله مراتب وجود ندارد، بلکه ملاک اخلاق انسانی است و همه اعضا با یکدیگر برابرند، زیرا تک تک آنها صاحب فرهنگ و اندیشه هستند.

 انجمنی با 780 عضو

عضو هیات مدیره انجمن علمی مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی ایران نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این انجمن گفت: انجمن با هدف گسترش پیشبرد و ارتقای علمی برنامه‌های فرهنگی و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی تشکیل شد.

عباسعلی قیومی افزود: این انجمن در نهم آبان سال 92 با هدف انتشار کتب و نشریات علمی، ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز کار خود را آغاز کرد.

وی تعداد اعضای پیوسته انجمن را 454 و سایر اعضا را 326 نفر عنوان کرد.

به گفته قیومی، برگزاری اولین انجمن عمومی انجمن، برگزاری کارگاه‌های تخصصی روش شناسی در پژوهش‌های فرهنگیِ و راه اندازی چهار هزار جلد کتاب تخصصی فرهنگی در کتابخانه انجمن از فعالیت‌های انجام شده آن است.