انتخاب دکتر سید رضا صالحی به‌عنوان رئیس هیئت امنای «مکتب»

نخستین نشست هيئت امنای مجمع کتابخانه های بزرگ کشور «مکتب» شامگاه دوشنبه 15 تير ماه با حضور اعضای حقوقی در کتابخانه ملی برگزار شد.

در این نشست سیدرضا صالحی امیری به عنوان رئیس هیئت امنا و علیرضا مختارپور به عنوان دبیر کل انتخاب شدند. حجت الاسلام سید مهدی خاموشی، محمد رجبی و جعفر مهراد نیز به عنوان اعضای حقیقی هیئت امنا انتخاب شدند.

همچنین در این نشست جهت گیری و فعالیت های آتی مکتب (مجمع کتابخانه‌های بزرگ کشور) مشخص و تدوین شد.

سیدرضا صالحی امیری رئیس انجمن علمی مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی ایران و نیز رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، حجت اسلام سیدمحمود مرعشی نجفی تولیت کتابخانه مرحوم آیت الله مرعشی نجفی و سیدعلی عماد رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد حوزه علمیه قم، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی، محمدرضا مجیدی رئیس موزه، اسناد و کتابخانه مجلس، سعید رضایی شریف آبادی رئیس انجمن کتابداری، علی‌اصغر پورزت رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و لیلا نعمتی انارکی رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی به عنوان اعضای حقوقی در این جلسه حضور داشتند.

این نهاد صنفی به همت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، برای پی گیری و رفع مسائل، مشکلات و چالش های کتابخانه های بزرگ و کتابدارهای کشور تشکیل شده است.

در حال حاضر حدود 60 کتابخانه بزرگ از سه هزار و 200 کتابخانه موجود در کشور تعریف شده است که با بیش از یکصد هزار جلد کتاب و فضایی مناسب، در حال سرویس دهی عمومی به متقاضیان هستند.